top of page
Zespół Kameralny Santarello

Zespół Kameralny Santarello

Zespół Kameralny Santarello działa przy Młodzieżowym Domu Kultury w Katowicach. Chór powstał w 2002 roku z potrzeby rozwoju zainteresowań muzycznych grupy przyjaciół.


Jest zespołem skupiającym ludzi w różnym wieku, reprezentujących  rozmaite profesje, których łączy wspólna pasja -  zamiłowanie do muzyki, a w szczególności do śpiewu chóralnego. Repertuar zespołu, dostosowany do bieżących potrzeb oraz ogólnych zainteresowań chórzystów,  obejmuje utwory sakralne i świeckie od renesansu do współczesności.


Chór prowadzi bogatą działalność artystyczną. Koncertował w wielu miastach Polski oraz za granicą, w Niemczech, Austrii oraz w Czechach. Brał udział w licznych wydarzeniach artystycznych, takich jak: Ogólnopolskie Dni Chóralnej Muzyki Sakralnej im. G. G. Gorczyckiego w Bytomiu, Międzynarodowe Gliwickie Spotkania Chóralne, Festiwal Sztuk Mikołaja z Koźla, Paczkowski Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej im. Moritza Brosiga Muzyka ponad granicami,  Śląski Festiwal im. L. van Beethovena w Głogówku, Festiwal Święto Kwiatów w Otmuchowie, XXVI Śląski Festiwal Ziemi Prudnickiej im. L. van Beethovena w Prudniku,
II Ogólnopolski Festiwal Chóralny Cantus im. Józefa Świdra, Międzynarodowy Festiwal Chóralny Noc Chórów w Rudzie Śląskiej, Wieczory Muzyczne w Bazylice w Katowicach.


Chór ma w swoim dorobku nagranie trzech płyt kompaktowych. Zespół Kameralny Santarello odnosi także sukcesy w konkursach i festiwalach chóralnych. Współzałożycielem i dyrygentem chóru jest Iwona Bańska.

REPERTUAR:

  1. muz. Jerzy Harald, opr. Mariusz Matuszewski „Jest taki jeden skarb”

  2. muz. Andrzej Kurylewicz, opr. Marcin Wawruk „Dobranoc”

  3. muz. Jerzy Wasowski, opr. Andrzej Borzym „Rodzina, rodzina”

  4. muz. Jerzy Wasowski, opr. Andrzej Borzym „Wesołe jest życie staruszka”

  5. muz. John Lennon/Paul McCartney „Yesterday”

bottom of page