top of page
Muzealny Chór Społeczny

Muzealny Chór Społeczny

Muzealny Chór Społeczny działa od 2019 roku przy Muzeum Śląskim w Katowicach. Zrzesza pasjonatów śpiewu, kwalifikowanych do zespołu wyłącznie na podstawie chęci wspólnego muzykowania. W Chórze może śpiewać każdy, bez względu na swoje doświadczenie i umiejętności. Repertuar zespołu charakteryzuje przystępność, lekkość i poziom trudności adekwatny do aktualnej kondycji chóru.

Muzealny Chór Społeczny prezentuje się podczas koncertów organizowanych w ramach harmonogramu wydarzeń Muzeum Śląskiego (Biennale Industrii, Noc Muzeów, Barbórka, Programy: „Pieśni Nocy”, „Muzyka w dialogu: utwory na głos i klawisze”) jak również wydarzeń zewnętrznych, m.in. III Noc Chórów w Gliwicach, IV Noc Chórów w Rudzie Śląskiej.

 

Muzealny Chór społeczny poprowadzi Krzysztof Dudzik, edukator muzyczny i dyrygent z wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu chórów, absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Krzysztof Dudzik sięga w nauczaniu muzyki do metody relatywnej, wywodzącej się z koncepcji pedagogiki muzyki węgierskiego kompozytora Zoltána Kodálya. Jest dyrektorem artystycznym Międzynarodowego Festiwalu Noc Chórów w Rudzie Śląskiej.

Obok działalności artystycznej zajmuje się psychoterapią.

REPERTUAR:

  1. Evening Rise „Kanon”

  2. Jonatan Zambo: „Este von mar”

  3. Henryk Mikołaj Górecki „Wieczór ciemny się uniża”

  4. Haflidi Hallgrimson „Nu vil eg enn”

  5. Nick Page „Niska Bania”

bottom of page