top of page
Dafne

Młodzieżowy Chór Rozrywkowy Dafne

Młodzieżowy Chór Rozrywkowy powstał 9 lipca 2011 roku i działa przy Tarnogórskim Centrum Kultury w Tarnowskich Górach. Założycielem i dyrygentem jest Oliwia Bentkowska. Skład zespołu tworzą młode osoby w wieku od 15 do 40 lat. Od 1 maja 2015 roku zespół należy do Okręgu Tarnogórskiego Śląskiego Związku Chórów i Orkiestr.

Najbardziej prestiżowym przedsięwzięciem artystycznym był dwukrotny udział chóru w spektaklu multimedialnym , który odbył się w Arenie Gliwice w 2023 roku. miało zaszczyt swoim śpiewem towarzyszyć artystom polskiej sceny muzycznej tj. Krystyna Prońko, Katarzyna Moś, Czesław Mozil, Tomasz Organek, Małgorzata Ostrowska i Artur Rojek, a wszystko pod batutą Łukasza Rostkowskiego.

Dafne prowadzi niezwykle bogatą działalność artystyczną. Stale się rozwija. Jest zespołem, który nie bierze udziału w konkursach, nie rywalizuje, a mimo to cieszy się ogromną popularnością, o czym świadczy szybka sprzedaż biletów przed organizowanymi koncertami. Swoją aktywnością promuje Tarnogórskie Centrum Kultury oraz miasto Tarnowskie Góry. Od 2023 roku prezesem chóru jest Natalia Sarnicka, a dyrygentem od początku działalności -Oliwia Bentkowska.

REPERTUAR:

  1. Lollipop

  2. Śpiewam, bo muszę

  3. Cykady na cykladach

  4. Nic dwa razy

  5. Barbara Ann

  6. Hej, bystra woda

Wszystkie utwory w opracowaniu Oliwii Bentkowskiej

foto. materiały prasowe Chóru

bottom of page