top of page
Koncert finałowy fot Bartosz Seifert_66.jpg

Zespół Wokalny LUNA PLENA

Zespół Wokalny LUNA PLENA powstał pod koniec 2018 roku z inicjatywy dyrygenta i kierownika artystycznego Barbary Gajek-Kraski. Grupę tworzą osoby z wieloletnim doświadczeniem chóralnym, dla których śpiew chóralny jest pasją. Członkowie zespołu zjeżdżają się z różnych miast południowej Polski, pokonując często wiele kilometrów, aby wspólnie ćwiczyć i muzykować podczas weekendowych prób. 

 

W zależności od projektu, zespół realizuje utwory chóralne różnych epok i stylów, szczególnie kompozycje XX i XXI wieku oraz aranżacje muzyki rozrywkowej. Podczas pandemii chór podjął się stworzenia kilku projektów wirtualnych z muzyką współczesną, kolędami, a także w ramach akcji Hot16Challenge. Zespół wielokrotnie uzyskiwał najwyższe odznaczenia podczas konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych. Ma na swoim koncie już cztery nagrody Grand Prix:

  • XXIX Myślenickiego Festiwalu Pieśni Chóralnej "Kolędy i Pastorałki" (2020),

  • XVI Międzynarodowego Festiwalu Chórów "Gaude Cantem" im. Kazimierza Fobera w Bielsku-Białej (2021)

  • 16. Międzynarodowego Festiwalu Rybnicka Jesień Chóralna (2022)

  • VII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki im. Józefa Świdra w Cieszynie (2022)

Zespół został także nagrodzony podczas Grand Prix Polskiej Chóralistyki, gdzie rywalizują ze sobą zwycięzcy najważniejszych konkursów chóralnych w kraju. 

 

Jak sami chórzyści podkreślają, kluczem do sukcesu jest wyjątkowa relacja, która łączy wszystkich członków zespołu. Dzięki tej przyjaźni pojawia się zaufanie, wspólna chęć dążenia do ambitnych celów oraz ogromne poczucie odpowiedzialności za ostateczny efekt, na który składa się każdy pojedynczy głos.

foto. materiały prasowe Chóru

bottom of page