top of page
Chór Uniwerystetu Radomskiego

Akademicki Chór Uniwersytetu Radomskiego

Chór Akademicki Radomskiego Uniwersytetu im Kazimierza Pułaskiego w Radomiu powstał z inicjatywy Jego Magnificencji Rektora profesora Wincentego Lotko. Członkowie chóru to studenci Uniwersytetu oraz absolwenci.

 

Dyrygentem i kierownikiem artystycznym chóru jest Agnieszka Kobierska. Chór ma w repertuarze utwory religijne i świeckie od średniowiecza do współczesności.

 

Chór akademicki bierze udział w ogólnopolskich jak i międzynarodowych festiwalach i konkursach. W przeciągu ostatnich kilku lat chór uczestniczył w Festiwalu chóralnym „Mater Misericordiea” w Ząbkach, Festiwalu chórów akademickich “Vivat Academy” w Warszawie, Międzynarodowym festiwalu chórów “CRACOVIA CANTANS”, w Międzynarodowym konkursie chóralnym Canto Mediterrania które miało miejsce w Lloret de Mar i w Barcelonie, a także wziął udział w Toscana Music Festival, oraz w Festiwalu Artystycznym Młodzieży Akademickiej – FAMA ,  w Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Chóralnej im. Feliksa Nowowiejskiego w Barczewie, w Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Chóralnej w Pradze, kilkukrotnie w Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Dawnej im. Mikołaja z Radomia.

REPERTUAR:

  1. Mikołaj Gomółka „Pana ja wzywać będę”

  2. Wacław z Szamotuł „Alleluja, chwalcie Pana”

  3. Hans Leo Hassler „Cantate Domino” 

  4. Andrzej Koszewski „Zdrowaś Królewno Wyborna”

  5. Javier Busto „Ave Verum Corpus”

  6. Ola Gjeilo „Ubi caritas”

  7. Howard Helvey „O Lux Beatissima”

bottom of page